Long Winter Nights

Antytalent kucharski, z wielkim sercem do książek i głową do biznesu. Ostatnio uczy się pływać. Nie lubi facebooka, choć używa.

Dziewczęta z Szanghaju

Dziewczęta z Szanghaju - Lisa See Ta książka od początku mnie uwiodła. Podczas czytania przeszywało mnie wiele emocji i wydawała się taka naturalna, taka prawdziwa - jak życie wokół mnie. Nic nie było przerysowane, jak to czasem bywa w powieściach...  

Złe zachowanie

Złe zachowanie - Isabel Wolff Trochę się rozczarowałam tą książką, jakoś mnie nie porwała. Momentami jest za słodka, choć zauważyłam już że autorka ma do tego tendencję. Chociaż zawsze się ją czyta dobrze i bez znudzenia. Męczy mnie trochę moralizatorstwo i nieustanne poczucie winy Mirandy. Nie podoba mi się ta postać. Czytałam "Kolekcję" i widzę dużo zbieżności ze "Złym zachowaniem" w fabule, jakby autorka lubiła te same motywy, tylko wybierała im inne formy. (Zaznaczam, że dla mnie "Kolekcja" jest dużo lepsza)  

Kolekcja

Kolekcja - Isabel Wolff Książka sprawiła mi wiele przyjemności podczas czytania. Nawet jeśli pierwszy raz w życiu spotkałam się z tyloma nieścisłościami. Za to powieść ma serce i będę ją bardzo ciepło wspominać.  

Instynkt sukcesu

Instynkt sukcesu - Damian Czernik Słabiutka. Książka jest bardzo dobrze rozreklamowana, a tak naprawdę to wszystko to odgrzewanie starych kotletów.  

zostań SuperPartnerem! - e-book

zostań SuperPartnerem! - e-book - Krzysztof Abramek Mnóstwo praktycznej wiedzy. Właśnie takiej publikacji szukałam, bo jestem już przeciążona "książkami biznesowymi", które opierają się tylko na motywowaniu do budowania niezależności finansowej, a tych jest naprawdę masa w księgarniach. "Zostań Super Partnerem" odpowiada nam na pytania "jak dokładnie mam to zrobić?".  

Inwestuj we własny dług

Inwestuj we własny dług - Sławomir Śniegocki W tej książce brakło mi informacji jak budować "dobry dług", a nie spłacać "zły". Poza tym bardzo mi się podobało jak książka uświadamia nam, że powinniśmy dążyć do finansowej niezależności i przestać liczyć na państwo, które nie jest w żadnym stopniu naszym zabezpieczeniem przed biedą i nigdy nam nie zapewni dobrego życia.  

Niesprawiedliwa przewaga

Niesprawiedliwa przewaga - Robert Toru Kiyosaki Jedna z najważniejszych książek w życiu, jakie przeczytałam, a bardzo możliwe, że i najważniejsza. Całkowicie otwiera umysł na nowe horyzonty i przestawia nas na inny sposób myślenia. Poparta rzetelną wiedzą, na temat obecnej sytuacji ekonomicznej świata i klarownym wyjaśnieniu ich mechanizmów. Do tego pozycja ta jest głęboko pragmatyczna - każdy powinien posiąść tą wiedzę, w ten sposób świat stałby się lepszy.  

Oczyszczanie organizmu dla kobiet. Smukłe, promienne i zdrowe ciało w 4 tygodnie

Oczyszczanie organizmu dla kobiet. Smukłe, promienne i zdrowe ciało w 4 tygodnie - Natalia Rose Najlepsza książka o odżywianiu spośród wszystkich, które czytałam.  

Gejsza z Gion

Gejsza z Gion - Mineko Iwasaki Spędziłam przy tej książce naprawdę miło czas. Geisha ukazała się w moich oczach jako symbol pracy nad sobą i dążenia do doskonałości. Do Książka walczy z mitem, że geishe to prostytutki. Już nie raz słyszałam osoby, kojarzące je tylko z tym - co jest tak naprawdę wiedzą podwórkową. Do tego książka jest zabawna i szczera, przekazująca pewną mądrość życiową.  

Zima naszej goryczy

Zima naszej goryczy - John Steinbeck Ogólnie rzadko już czytam powieści. Ale ta mnie zadziwiła. Jest inna niż ten współczesny grafomański chłam, który tak często się zdarza. Może dlatego tak lubię starsze książki i dawniejszych pisarzy. Miło było odnaleźć tą powieść spośród milionów... Nawet zakończenie jest jakieś... inne niż w innych książkach. A może to kwestia nastroju w jakim byłam, kończąc tą książkę.  

Teraz czytam

Bloger - poradnik dla blogerów
Tomek Tomczyk
Przeczytane:: 422/1264 stron
Płatki z nieba
Yip Mingmei
Przeczytane:: 868/5431 stron
Marketing alternatywny - e-book
Jakub Wicher
Przeczytane:: 28/178 stron